T55A336M004C0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2 698
Datasheet
KYOCERA AVX
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1206 (3216 Metric) 200mOhm @ 100kHz
T55A336M004C0200
DigiKey Part Number
718-2001-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55A336M004C0200
Description
CAP TANT POLY 33UF 4V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T55A336M004C0200 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
4 V