Image for CWR26HK107MBHZ is not available
CWR26HK107MBHZ
DigiKey Part Number
CWR26HK107MBHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR26HK107MBHZ
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2915 (7338 Metric) 180mOhm
EDA/CAD Models
CWR26HK107MBHZ Models
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Series
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
H
Tolerance
±20%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C