595D336X0010B2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1611 (4028 Metric) 1.9Ohm
595D336X0010B2T
DigiKey Part Number
595D336X0010B2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595D336X0010B2T
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 1611
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
595D336X0010B2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Size / Dimension
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V