594D337X06R3C2T is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Similar
Similar
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 2812 (7132 Metric) 80mOhm
594D337X06R3C2T
DigiKey Part Number
594D337X06R3C2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D337X06R3C2T
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2812
Detailed Description
EDA/CAD Models
594D337X06R3C2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
6.3 V