594D157X0010D2T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 594D157X0010D2T |
Description | CAP TANT 150UF 20% 10V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 594D157X0010D2T Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |