594D157X0010C2T
DigiKey Part Number
718-594D157X0010C2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-594D157X0010C2TCT-ND - Cut Tape (CT)
718-594D157X0010C2TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D157X0010C2T
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2812
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2812 (7132 Metric) 90mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
594D157X0010C2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V