150D475X0010A2BE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D475X0010A2BE3
DigiKey Part Number
150D475X0010A2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D475X0010A2BE3
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D475X0010A2BE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
10 V