150D336X0035S2BE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
150D336X0035S2BE3
DigiKey Part Number
150D336X0035S2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D336X0035S2BE3
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D336X0035S2BE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
35 V