150D336X0010B2TE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D336X0010B2TE3
DigiKey Part Number
150D336X0010B2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D336X0010B2TE3
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D336X0010B2TE3 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V