135D686X9100T6
DigiKey Part Number
135D686X9100T6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D686X9100T6
Description
CAP TANT 68UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial 2.2Ohm
EDA/CAD Models
135D686X9100T6 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
100 V