135D686X9075F2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
68 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial 3Ohm
135D686X9075F2
DigiKey Part Number
135D686X9075F2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D686X9075F2
Description
CAP TANT 68UF 10% 75V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
135D686X9075F2 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
75 V