135D337X9050K6
DigiKey Part Number
718-1251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D337X9050K6
Description
CAP TANT 330UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 1.5Ohm
EDA/CAD Models
135D337X9050K6 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
K
Voltage - Rated
50 V