135D226X9075C2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 51
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 88
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial 5.1Ohm
135D226X9075C2
DigiKey Part Number
718-1259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D226X9075C2
Description
CAP TANT 22UF 10% 75V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
135D226X9075C2 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.1Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
75 V