135D107X9060F6 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 60 V Axial 2.5Ohm
135D107X9060F6
DigiKey Part Number
718-1256-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D107X9060F6
Description
CAP TANT 100UF 10% 60V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
135D107X9060F6 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
60 V