134D227X9100K6
DigiKey Part Number
718-1247-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
134D227X9100K6
Description
CAP TANT 220UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial, Can 1.6Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
134D227X9100K6 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial, Can
Capacitance
Size / Dimension
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
K
Voltage - Rated
100 V