SUD50P10-43L-E3
DigiKey Part Number
SUD50P10-43L-E3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUD50P10-43L-E3CT-ND - Cut Tape (CT)
SUD50P10-43L-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SUD50P10-43L-E3
Description
MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252
Manufacturer Standard Lead Time
63 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 100 V 37.1A (Tc) 8.3W (Ta), 136W (Tc) Surface Mount TO-252AA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SUD50P10-43L-E3 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
160 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4600 pF @ 50 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
8.3W (Ta), 136W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
TO-252AA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
43mOhm @ 9.2A, 10V