SISA10DN-T1-GE3
DigiKey Part Number
SISA10DN-T1-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SISA10DN-T1-GE3CT-ND - Cut Tape (CT)
SISA10DN-T1-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SISA10DN-T1-GE3
Description
MOSFET N-CH 30V 30A PPAK1212-8
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 30A (Tc) 3.6W (Ta), 39W (Tc) Surface Mount PowerPAK® 1212-8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SISA10DN-T1-GE3 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
+20V, -16V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2425 pF @ 15 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
3.6W (Ta), 39W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
PowerPAK® 1212-8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.7mOhm @ 10A, 10V