T93YA104KT20
DigiKey Part Number
T93YA-100K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T93YA104KT20
Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 21.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
T93YA104KT20 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%