T7YA474MT20
DigiKey Part Number
716-T7YA474MT20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T7YA474MT20
Description
TRIMMER 470KOHM 0.13W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 kOhms 0.13W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Sfernice
Number of Turns
1.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Tube
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance
470 kOhms
Termination Style
PC Pins
Power (Watts)
0.13W
Size / Dimension
Round - 0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%