ISOA200R14703JT
DigiKey Part Number
716-ISOA200R14703JT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISOA200R14703JT
Description
ISOA 200 R1 470K 5% TU10
Detailed Description
470 kOhms ±5% 200W Thick Film Chassis Mount Resistor
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tube
Size / Dimension
1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Resistance
470 kOhms
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
200W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C