DTO025C25R00FTE3
DigiKey Part Number
716-DTO025C25R00FTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTO025C25R00FTE3
Description
DTO 25 C 25U 1% TU50 E3
Detailed Description
25 Ohms ±1% 25W Chip Resistor TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)