CH02016-50RGFTA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CH02016-50RGFTA |
Description | CH 02016 50U 2% F TR100 E2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CH02016-50RGFTA Models |
Category | Features RF, High Frequency |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 02016 (0504 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |