CH02016-330RGFTA
DigiKey Part Number
716-1224-2-ND - Tape & Reel (TR)
716-1224-1-ND - Cut Tape (CT)
716-1224-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CH02016-330RGFTA
Description
CH 02016 330U 2% F TR100 E2
Detailed Description
330 Ohms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)