WYO102MCMBRAKR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WYO102MCMBRAKR |
Description | CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WYO102MCMBRAKR Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |