T59EE226M063C0100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T59EE226M063C0100 |
Description | CAP TANT POLY 22UF 63V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 53 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 63 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T59EE226M063C0100 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Vishay | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Capacitance 22 µF | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Voltage - Rated 63 V | Manufacturer Size Code EE |