VCAN24A2-HT5-G3-08
DigiKey Part Number
112-VCAN24A2-HT5-G3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VCAN24A2-HT5-G3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-VCAN24A2-HT5-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VCAN24A2-HT5-G3-08
Description
TVS DIODE 24VWM 35VC DFN11103A
Manufacturer Standard Lead Time
74 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35V Clamp 2.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount, Wettable Flank DFN1110-3A
Category
Power - Peak Pulse
100W
Capacitance @ Frequency
7.8pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Breakdown (Min)
26.5V
Package / Case
3-XDFN Exposed Pad
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A (8/20µs)