TZX22B-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 22 V 500 mW Through Hole DO-204AH (DO-35)
TZX22B-TR
DigiKey Part Number
TZX22B-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZX22B-TR
Description
DIODE ZENER 22V 500MW DO204AH
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
65 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 17 V