SMCJ20A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 350
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
In Stock: 860
YAGEO
YAGEO
Comchip Technology
32.4V Clamp 46.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ20A-M3/57T
DigiKey Part Number
SMCJ20A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ20A-M3/57T
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V