SMC3K64CAHM3/9A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 11 258
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
In Stock: 267
In Stock: 599
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Comchip Technology
Comchip Technology
103V Clamp 29.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMC3K64CAHM3/9A
DigiKey Part Number
SMC3K64CAHM3/9A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMC3K64CAHM3/9A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V