SMC3K33CAHM3/57 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMC3K33CAHM3/57 |
Description | TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 53.3V Clamp 56.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMC3K33CAHM3/57 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.3A |
Mfr | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V | Base Product Number |