SMBJ30D-M3/I is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 3 864
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 871
YAGEO
YAGEO
In Stock: 500
47.7V Clamp 12.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ30D-M3/I
DigiKey Part Number
SMBJ30D-M3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ30D-M3/I
Description
TVS DIODE 30VWM 47.7VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47.7V