SMBJ13CD-M3/I is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
In Stock: 9 421
21.2V Clamp 28.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ13CD-M3/I
DigiKey Part Number
SMBJ13CD-M3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13CD-M3/I
Description
TVS DIODE 13VWM 21.2VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.2V