GDZ3V3B-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 5 701
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
GDZ3V3B-E3-18
DigiKey Part Number
GDZ3V3B-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDZ3V3B-E3-18
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
120 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±4%
Base Product Number
Power - Max
200 mW