GDZ22B-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
onsemi
onsemi
Zener Diode 22 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
GDZ22B-E3-18
DigiKey Part Number
GDZ22B-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDZ22B-E3-18
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 17 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±4%
Base Product Number
Power - Max
200 mW