WSLP3921L1000FEA
DigiKey Part Number
541-WSLP3921L1000FEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-WSLP3921L1000FEACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WSLP3921L1000FEA
Description
RES 0.0001 OHM 1% 9W 3921
Customer Reference
Detailed Description
0.1 mOhms ±1% 9W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.045" (1.14mm)