WSL2010R0100DTB18 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element
WSL2010R0100DTB18
DigiKey Part Number
WSL2010R0100DTB18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WSL2010R0100DTB18
Description
RES 0.01 OHM 0.5% 1W 2010
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)