TNPW120621R0BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21 Ohms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1206
TNPW120621R0BEEA
DigiKey Part Number
TNPW120621R0BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW120621R0BEEA
Description
RES 21 OHM 0.1% 0.52W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW120621R0BEEA Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)