TNPW08058K06BXTA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8.06 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW0805
TNPW08058K06BXTA
DigiKey Part Number
TNPW08058K06BXTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW08058K06BXTA
Description
RES 8.06K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW08058K06BXTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)