TNPW080586R6BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 393
Direct
Vishay Dale Thin Film
Susumu
YAGEO
In Stock: 264
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 228
Similar
Vishay Dale Thin Film
86.6 Ohms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0805
TNPW080586R6BEEA
DigiKey Part Number
TNPW080586R6BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080586R6BEEA
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 0.26W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW080586R6BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)