TNPW080576K8BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 8
Similar
Vishay Dale Thin Film
76.8 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0805
TNPW080576K8BEEA
DigiKey Part Number
TNPW080576K8BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080576K8BEEA
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 0.26W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW080576K8BEEA Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)