TNPW08056K20BEEA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 629
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 25 460
Direct
Susumu
YAGEO
6.2 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film