TNPW0805402KBEEA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 3 533
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale Thin Film
402 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film