TNPW080539R2BEEA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 3 869
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1 000
Datasheet
39.2 Ohms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film