TNPW080539K2BEEN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Vishay Dale Thin Film
Susumu
YAGEO
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
39.2 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film