TNPW0805130RBEEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TNPW0805130RBEEA |
Description | RES 130 OHM 0.1% 0.26W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 130 Ohms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TNPW0805130RBEEA Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |