TNPW0603909RBETA
DigiKey Part Number
541-TNPW0603909RBETATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW0603909RBETACT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW0603909RBETADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0603909RBETA
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
909 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW0603909RBETA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)