TNPW0603732RBXEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
732 Ohms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0603732RBXEA
DigiKey Part Number
TNPW0603732RBXEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0603732RBXEA
Description
RES 732 OHM 0.1% 0.21W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW0603732RBXEA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)