TNPW06034K70BEEA
DigiKey Part Number
TNP4.70KAATR-ND - Tape & Reel (TR)
TNP4.70KAACT-ND - Cut Tape (CT)
TNP4.70KAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW06034K70BEEA
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 0.21W 0603
Detailed Description
4.7 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW06034K70BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)