TNPW06034K02BECN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Susumu
In Stock: 5 756
Datasheet
4.02 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW06034K02BECN
DigiKey Part Number
TNPW06034K02BECN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW06034K02BECN
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW06034K02BECN Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)