TNPW0603316KBEEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 14 185
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
316 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0603316KBEEC
DigiKey Part Number
TNPW0603316KBEEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0603316KBEEC
Description
RES 316K OHM 0.1% 0.21W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW0603316KBEEC Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)